Afyon Masaj Ege

Afyon masaj Son dönemlerde popülaritesini arttırmış olan ve artık lüks değil ihtiyaç gözüyle bakılan masaj uygulaması, stres kaynaklı hastalıkların iyileştirilmesinde tıbbi tedavinin yanında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılmaktadır. En fazla tercih edilen yöntemlerden biri olan aroma terapi, özel basınç ve ovalama tekniklerinin yanı sıra bitki özlerinden oluşan yağların yardımı ile birçok hastalığın tedavisinde olumlu sonuçlar ortaya koymuştur.

Bu masaj yönteminde kullanılan bazı yağlar ve sağladığı faydalar şu şekildedir;

Lavanta yağı: Genelde krampları, baş ağrısını ve sinirleri yatıştırmak amacı ile kullanılan lavanta yağı aslında çok yönlü ve çok sık kullanılan bir yağdır.

Okaliptüs yağı: Dekostenjanlar (burun tıkanıklığını geçirmede kullanılan ilaçlara verilen genel isim) arasında en etkilisi olan okaliptüs, burun tıkanıklıklarını gidermesinin yanında böcek ısırıklarına, deri yaralanmalarına ve yanıklara iyi gelmektedir.

Afyon mutlu son hamam

Papatya yağı: Antibakteriyel özelliğe sahip olan papatya yağı, ruhsal sıkıntıların giderilmesinde ve adet sancılarını dindirmede oldukça etkilidir.

Vanilya yağı: Birçok hastalığın ana sebebi olarak gösterilen stresin bir numaralı düşmanı olan vanilya yağı, başka bir stres düşmanı olan masaj ile birleştiğinde kusursuza yakın sonuçlar doğurmaktadır. Stresi %100’e yakın bir oranda yok eden bu yağın, cinsel gücü arttırıcı etkisi de bulunmaktadır.